fbpx

Торба Културна Инклузија

450ден

Торбата Културна Инклузија во песоклива боја со колоритен дезен со димензии 22Х30см од двете страни – впечатливиот дизајн од Фестивалот на инклузија се еколошки и тренди.

Торбите се стандарден квалитет и погодни за долготрајна употреба и свесност кон околината.

Универзалниот изглед придонесува одлично да прилегаат на млади, но и повозрасни лица, независно од полот.

Избриши
Шифра: 046 Категорија:

Опис

За мисијата на колекцијата Културна Инклузија

Основната цел на колекцијата Културна Инклузија е силна порака за социјална интеграција на лицата со попреченост преку промоција на нивните можности, како и намалување на општествениот јаз и одржување кохезија.

Колекцијата е тесно поврзана со нашиот проект „Фестивал на инклузија“ кој се стреми да прерасне во традиција преку промовирање на еден од начините за создавање инклузивна атмосфера и учество во креирањето на инклузивна културна политика на нашата заедница, во потрагата по нови стратегии за инклузија и интеграција на различни маргинални групи деца и млади.

Колористични, инстинктивни, мотивациски, модерни, впечатливи!

Со секој производ учествувате во нашата наредна мисија за создавање трајни општествени промени, за следниот проект од општествен импакт.

Повеќе информации за проектите во кои вложувате при набавување пронајдете тука или во описот на секој производ.

 

 

Дополнителни информации

Пол

, ,

Боја

Големина

Производ

Колекција

Коментари

Сè уште нема коментари.

Be the first to review “Торба Културна Инклузија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Информацијата не чини ништо, а неинформирањето може да чини и човечки живот!

Дали мислиш дека сме рамноправни?