fbpx

Маица Културна Инклузија – Црна

970ден

Маицата Културна Инклузија во црна боја со колоритен дезен во пределот на градниот кош – впечатливиот дизајн од Фестивалот на инклузија е производ од 100% памук.

Маиците се од квалитетен памук со апликации, процес на изработка кој гарантира долготрајност. Издржливи и при повеќекратни перења.

Достапна е и бела варијанта на истата маичка.

Универзалниот изглед придонесува одлично да прилегаат на млади, но и повозрасни лица, независно од полот.2

Избриши
Шифра: 044 Категорија:

Опис

За мисијата на колекцијата Културна Инклузија

Основната цел на колекцијата Културна Инклузија е силна порака за социјална интеграција на лицата со попреченост преку промоција на нивните можности, како и намалување на општествениот јаз и одржување кохезија.

Колекцијата е тесно поврзана со нашиот проект „Фестивал на инклузија“ кој се стреми да прерасне во традиција преку промовирање на еден од начините за создавање инклузивна атмосфера и учество во креирањето на инклузивна културна политика на нашата заедница, во потрагата по нови стратегии за инклузија и интеграција на различни маргинални групи деца и млади.

Колористични, инстинктивни, мотивациски, модерни, впечатливи!

Со секој производ учествувате во нашата наредна мисија за создавање трајни општествени промени, за следниот проект од општествен импакт.

Повеќе информации за проектите во кои вложувате при набавување пронајдете тука или во описот на секој производ.

Достапни големини и димензии

XS, S, M, L, XL, XXL

 

Дополнителни информации

Пол

,

Боја

Големина

, , , , ,

Производ

Колекција

Коментари

Сè уште нема коментари.

Be the first to review “Маица Културна Инклузија – Црна”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Информацијата не чини ништо, а неинформирањето може да чини и човечки живот!

Дали мислиш дека сме рамноправни?