fbpx

Маица Инклузивни конфети – Црна

700ден

Маицата Инклузивни конфети во црна боја со колоритен дезен во пределот на градниот кош – впечатливиот дизајн од Фестивалот на инклузија е производ од 100% памук.

Маиците се од квалитетен памук со апликации, процес на изработка кој гарантира долготрајност. Издржливи и при повеќекратни перења.

Достапни се во следните величини, Женски: S, M, L, XL / Детски: 7-8 години и 9-10 години

Маицата Инклузивни конфети е достапна и во други бои.

Универзалниот изглед придонесува одлично да прилегаат на млади, но и повозрасни лица, независно од полот.

Избриши
Шифра: 048 Категорија:

Опис

За мисијата на колекцијата Инклузивни конфети

Основното мото на колекцијата Инклузивни конфети е „Ние сме едно големо шарено семејство! Убави, необични сјаеме со блесок на конфети распространети на подиумот наречен живот, како знак дека нашето постоење е потребно за забавата наречена „животни искуства“ да биде инспиративна, понекогаш необична, во очите на некого тажна, а сепак толку полна со љубов“.

Колекцијата е тесно поврзана со нашиот проект „Фестивал на инклузија“ кој се стреми да прерасне во традиција преку промовирање на еден од начините за создавање инклузивна атмосфера и учество во креирањето на инклузивна културна политика на нашата заедница, во потрагата по нови стратегии за инклузија и интеграција на различни маргинални групи деца и млади.

Колористични, инстинктивни, мотивациски, модерни, впечатливи!

Со секој производ учествувате во нашата наредна мисија за создавање трајни општествени промени, за следниот проект од општествен импакт.

Повеќе информации за проектите во кои вложувате при набавување пронајдете тука или во описот на секој производ.

Достапни големини и димензии

Женски: S, M, L, XL

Детски: 7-8 години и 9-10 години

 

Дополнителни информации

Пол

,

Боја

Големина

, , , , ,

Производ

Колекција

Коментари

Сè уште нема коментари.

Be the first to review “Маица Инклузивни конфети – Црна”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Информацијата не чини ништо, а неинформирањето може да чини и човечки живот!

Дали мислиш дека сме рамноправни?